Топчино

Топчино — село в Солотвинській селищній громаді Тячівського району Закарпатської області України.

Село вперше згадується в збережених документах у 1450 році. Виокремлено в 1989 році у окреме село.

Церква Вознесіння Господнього. 1995.

Муровану базилічну церкву спорудили в урочищі Топчино, а стара назва румунського села та річки – Тєтєш.

Організатором спорудження церкви був Юрій Офрім, який також став священиком у першій топчинській церкві. Основні витрати на будівництво взяв на себе брат священика, керівник малого підприємства “Конструктор” Василь Офрім.

Щоб збудувати церкву довжиною 23 та шириною 10 м, із вежею 14 м заввишки, знадобилося 100 тисяч цеглин. Вели будівництво колишній куратор Дмитро Зубач та його син Іван, що нині опікується церквою.

Церкву збудували впродовж 1995 р. і наступного року почалися богослужіння. У 1997 р. малювання в інтер’єрі виконали художники з Тернополя.

За результатами перепису населення України 2001 року населення села становить 2238 осіб, з яких румунську мову визнали рідною 98,9 % жителів[1].