Запрошуємо на різдвяну виставу " Вифлеєм"

Дата: 02.01.2024 17:35

Різдво - одне з найпрекрасніших свят у році. Завдяки багатьом зимовим традиціям і звичаям, які все ще живі, кожне Різдво в нашій громаді має особливий шарм. Ви  можете бачити людей, одягнених у традиційний одяг під час свят.  Також діти колядують від хати до хати, створюючи атмосферу справжнього свята, яку вже рідко зустрінеш. Різдвяні канікули – це історія, яка змушує мріяти про чарівні моменти дитинства, які, як ви думали, ніколи не закінчаться.

З давних давен у селищі Солотвино місцеві чоловіки - румуни традиційно щорічно збирались та вивчали драматизовані сцени різдвяної вистави "Віфлеєм"  в якому представлена ​​сцена народження Ісуса Христа. Віфлеєм представляє момент появи трьох волхвів і пастухів, які сповіщають про народження немовляти Ісуса, а також конфлікт із царем Іродом. Сама назва вистави  "Віфлеєм" походить від назви міста, де народився Ісус Христос, Віфлеєм.

В Солотвині існували дві версії п’єси: більш обширна, в якій беруть участь 24 людей під назвою "Viflaimul Mare", і менша, що складається з приблизно 16 людей під назвою "Viflaimul Mic"

Останній раз виставу із 24 людей зіграли близько 30-років тому, і останнім часом  надавали перевагу виставі із 16 людей.

Ця п’єса має велике розмаїття з точки зору усних реплік через усний характер її передачі.

Але зважаючі на останні події в нашій країні,  останні 2 роки взагалі не представляли цю виставу.

Цього року  всеж таки з'явились добровольці, які організували та трошки модифікували виставу.

Ця вистава дасть можливість поринути у неймовірну, але реальну історію великого народження, яке надихне кожного глядача та сповнить вірою у світле майбутнє й перемогу

Втратити традицію дуже легко , а от щоб відновити треба витратити чимало зусиль!

Щиро запрошуємо всіх на різдвяну виставу "Вифлеєм"  ( на румунській мові)

Будемо чекати з нетерпінням!

7-го січня о 15:00 к.ч.  на сцені Солотвинського ліцею ім. Л.Українки

8-го січня о  15:00 к.ч. на сцені  Нижньоапшанського ліце "Апша".