Дата: 30.03.2023 15:00

Фото без описуКлючові проблеми соціального захисту на контролі управлінння соціального захисту населення та захисту прав дітей Солотвинської селищної ради

28.03.2023

Із жовтня минулого року у країні проходить впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), яка дозволить внутрішньо переміщеним особам отримувати послуги за місцем свого фактичного перебування. Відтак, має прискоритися процес отримання допомоги та розв’язання проблемних питань переселенців.

Наразі, при експлуатації програми, введення справ проводиться лише наступного дня після прийому документів. При цьому виникає багато технічних питань по призначенню допомоги особливо по тим переселенцям, які декілька разів змінювали місце фактичного проживання по іншим регіонам України. Допомога призначається лише після проходження верифікації даних внутрішньо переміщених осіб, які звертаються за призначенням допомоги (звіряються персональні дані, дійсність поданих документів), яка може тривати декілька тижнів, що в свою чергу викликає обурення людей. Дане питання неодноразово піднімалось перед Міністерством соціальної політики України, а також обговорено 24 березня в ході діалогового заходу з питань соціального забезпечення та соціальних послуг, організованого Асоціацією міст України та профільного Міністерства.

Фахівці, які забезпечують роботу інформаційної системи, запевнили, що найближчим часом доопрацьоване ПК «Соціальна громада», яке необхідне для автоматичного призначення та виплати відповідної компенсації переселенцям,  буде запущене у роботу.

Всього ж, із часу впровадження ЄІССС, внесені дані по 322 справах внутрішньо переміщених осіб щодо призначення допомоги на проживання.