Від 1 грудня оформлення житлових субсидій та пільг здійснюватимуть органи Пенсійного фонду України, які працюють за принципом екстериторіальності.

Дата: 22.11.2022 16:53

Постановою КМУ від 16 вересня 2022 р. № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» передано функції з призначення та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійному фонду України.

Постановою визначено:

Пенсійний фонд України:

з 1 жовтня 2022 р. забезпечує виплату субсидій та пільг;

з 1 грудня 2022 р. призначення житлових субсидій та пільг

Призначення житлових субсидій та пільг здійснюється:

• до 30 листопада 2022 р. соцзахистом;
  • починаючи з 1 грудня 2022 р. –Пенсійним фондом .

Прийом документів:

Заяви з необхідними документами на призначення житлової субсидії та пільг приймаються від громадян:

<соцзахистом - до 30 листопада 2022 р. включно в електронній формі :

• через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики,
  • Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія);
  • інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;

органами Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня 2022 р.,

• надіслання їх поштою ;
  • в електронній формі :
  • через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України:
  •  мобільний додаток Пенсійного фонду України;

засобами Порталу Дія.

• уповноваженими посадовими особами виконавчого органу;
  • посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

Заяви приймаються виключно з формуванням електронної справи.

Терміни передання справ та пакетів документів:

передача соціальним захистом Пенсійному фонду згідно з актами приймання-передачі:

Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство енергетики разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, місцевими органами виконавчої влади разом з органами місцевого самоврядування забезпечують реєстрацію до 1 січня 2023 р. управителями багатоквартирного будинку, об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку, виконавцями комунальних послуг електронних кабінетів на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України для надання інформації, необхідної для призначення та розрахунку житлових субсидій та пільг.

• пакетів документів щодо звернень за призначенням житлових субсидій та наданням пільг, за якими не прийнято рішення станом на 30 листопада 2022 р., — до 1 січня 2023 р.;
  • справ про одержувачів житлових субсидій та пільг накопичених за останні п’ять років — до 1 квітня 2023 р.