Заходи з енергозбереження

У всьому світі, питання енергозбереження стає дедалі актуальнішим. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також, що надзвичайно важливо, збереження довкілля для наших нащадків.

В цей час коли російська федерація безпощадно руйнує та  масово обстрілєю критичну інфраструктуру в Україні запроваджуються екстрені відключення електроенергії. 

Закликаємо громадян і надалі економити електроенергію. Це особливо важливо в пікові години – з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 23:00.

Кожен із нас сьогодні допомагає країні. Кожен – важливий.

Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.

Для того, щоб ефективніше економити електроенергію, слід знати, скільки споживають електроприлади:

 1. Кондиціонер – 2,2–3,37 кВт/год.
 2. Електрочайник – 2,2–2,4 кВт/год.
 3. Пилосос – 2 кВт/год.
 4. Бойлер – 1,5–2,5 кВт/год.
 5. Обігрівачі масляний та повітряний – 1,5–2 кВт/год.
 6. Праска – 1–2,4 кВт/год.
 7. Пральна машина – 0,8–1,14 кВт/год.
 8. Холодильник двокамерний – 0,77–0,90 кВт/год.
 9. Мікрохвильова піч – 0,7–1,5 кВт/год.
 10. Холодильник однокамерний – 0,10-0,40 кВт/год.
 11. Телевізор – 0,08-0,14 кВт/год.
 12. Електролампа на 100 Вт – 0,1 кВт/год.
 13. Комп’ютер – 0,065-0,45 кВт/год.

Ось кілька простих порад, дотримання яких дозволить використовувати електроенергію більш ефективно. Ці правила не складні, але слід пам’ятати, що для ефективності вимагають щоденного застосування.

 •  Не вмикайте одночасно багато електроприладів, аби не навантажувати систему. Особливо це стосується пікових годин, коли всі збираються на роботу/навчання або приходять додому.
 • Відмовтесь від приладів, що потребують забагато електроенергії — випрямлячі для волосся, праски, фени, посудомийні машини, кондиціонери.
 • Періть речі пралкою, але у холодній воді. На сьогодні існує достатньо засобів для якісного прання у холодній воді.
 • Замініть пилосмок на звичайний віник та совок або намагайтеся використовувати пилосмок рідше.
 • Замініть електрочайник на звичайний і намагайтеся кип’ятити воду на один раз, а не на майбутнє.
 • Якщо користуєтесь електричним бойлером, то переведіть його на економний режим. Грійте воду вночі, а зранку вимикайте.
 •  Замініть всі лампочки на світлодіодні. LED-лампа потужністю 10W виробляє стільки ж світла, як і добре знайома нам лампочка розжарювання, але споживає на 90% менше електроенергії.
 • Не залишайте електроприлади «у режимі сну». Це здебільшого стосується телевізорів, комп’ютерів та ігрових консолей. Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів у такому режимі може досягати 350–400 кВт/год. на рік, що також значно «б’є по кишені».
 • Завжди вимикайте світло в кімнаті, з якої виходите. Вмовте сусідів або членів ОСББ перейти на енергоощадне освітлення з датчиками руху у під'їздах. Це також посилить енергоефективність будинку.
 • Замість ігрових консолей віддайте перевагу настільним іграм, книгам та затишним родинним вечорам.
 • Завжди вчасно знімайте із зарядки усі прилади (телефони, ноутбуки, електробритви). Поставте телефон в режим енергоощадження батареї.
 • Якщо є така можливість, перейдіть у побуті на прилади з позначками «А» або «А+». Це допоможе заощадити до 30–50% електроенергії. Майже усі сучасні пральні машинки і холодильники, випускаються з найвищим класом енергоефективності.