єДекларація — нова тимчасова послуга для підприємців »

Дата: 03.06.2022 10:24

Портал “Дія” запровадив можливість подання декларації на провадження господарської діяльності в електронному вигляді.

Українські підприємці можуть отримати за лічені хвилини онлайн документи, необхідні для роботи бізнесу.

Завдяки запуску єДекларації процес отримання дозвільних документів максимально спрощено. Зараз це можна зробити в електронній формі — через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема засобами мобільного додатку порталу “Дія

Хто може скористатися послугою?

ФОПи або керівники ТОВ, які продовжують здійснювати підприємницьку діяльність, але:

• через війну змінили місце ведення бізнесу;
  • хочуть поновити дозвільні документи, термін дії яких закінчився до 24 лютого 2022 року, тобто до моменту введення в Україні воєнного стану;
  • змушені були змінити вид діяльності, та на здійснення нової їм потрібна ліцензія.

Які документи можна отримати?

• Ліцензію
  • Сертифікат
  • Посвідчення
  • Рішення
  • Висновок або дозвіл

У чому переваги нової послуги?

• Замість безлічі паперових — один-єдиний електронний документ
  • Реєстрація — миттєво
  • Вартість оформлення — безоплатно

єДекларація здатна замінити 374(!) види дозвільних документів. Припустимо, ви власник маленької кав?ярні. Щоб легально працювати, вам потрібно мати:

• ліцензію на право роздрібної торгівлі;
  • дозвіл на використання зовнішньої реклами;
  • багато інших важливих документів (близько 25).

На отримання всіх цих офіційних паперів, необхідно витратити чимало часу, адже потрібно відвідати щонайменше 6 державних установ. Такий бюрократичний “квест” може тривати 3-3,5 місяці.

Послуга єДекларація дозволяє економити час, нерви та ресурси:

1. На оформлення необхідно витратити лише 3 хвилини
  2. Не потребує розгляду чиновників та очікування рішення 10, 14, 30 та більше днів
  3. Замовивши документ, можна одразу почати працювати

Чи діятиме єДекларація після війни?

Ні. Не пізніше 3 місяців після припинення або скасування в Україні воєнного стану потрібно буде звернутися до відповідних органів ліцензування та дозвільних органів та отримати необхідні паперові документи в передбаченому законодавством порядку.

Послуга реалізована громадськими зусиллями Мінцифри, Мінекономіки та Офісу ефективного регулювання BRDO та буде доступна у період дії воєнного стану.

Надаємо для використання в роботі інструкцію