Відновлення музею  історії соляних копалень в селищі Солотвино

Дата: 04.11.2021 18:03

Керівництво Солотвинської  селищної ради прийняло рішення про відновлення музею  історії соляних копалень, який має велике значення для майбутнього покоління та буде цікавим туристам та відвідувачам нашої громади. Музей знайомить відвідувачів з зародженням, історією та розвитком соляного промислу на Закарпатті, а також способами видобутку солі на цій території в різні історичні епохи.

Солотвинська селищна рада  виділила приміщення, яке знаходиться в належному стані для перенесення музейних експонатів, які збереглися до нашого часу з зони ризику зсувів  в наслідок  карстових проваль, до нового місця розташування артефактів.

Музей буде розташовано за адресою: смт.Солотвино вул. Європейська 10/а

Враховуючи вищенаведене, просимо небайдужих мешканців Солотвина передати за наявності різні експонати, які пов’язані з нашим селищем для подальшого розміщення в новому приміщенні музею, відділу культури Солотвинської селищної ради.

Експозиція музею, має знайомити відвідувачів із знаряддями праці солекопів, різноманітними ліхтарями і світильниками, особистими речами та одягом шахтарів, різноманітними інженерними конструкціями, картами, фотографіями і документами.

Гостям Солотвина, які приїжджають на відпочинок, буде цікаво познайомитися з минулим періодом, старовинним укладом життя і унікальною атмосферою закарпатського селища. Експонати музею перенесуть відвідувачів на багато сотень років тому.

Це наша унікальна історія, яка має зберегтись належним чином!