Дата: 31.10.2021 14:21

Протягом 29-31 жовтня на території Солотвинської ТГ Тячівського району тривають триденні навчання з питань налагодження взаємодії між органами місцевого самоврядування, професіоналами та волонтерами на випадок настання надзвичайних ситуацій у прикордонному регіоні. Захід відбувається в рамках проєкту «Транскордонне співробітництво громадських та муніципальних аварійно-рятувальних команд».

Серед учасників навчань: вогнеборці 1-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Тячів, фахівці гірської пошуково-рятувальної частини, викладачі навчального пункту Аварійно-рятувального загону спецпризначення, рятувальники з Центру безпеки с. Нижня Апша, лісівники, фахівці Червоного Хреста, волонтери-рятувальники з України та Румунії. Організаторами тренінгу виступили Солотвинська селищна рада та Асоціація проєктних менеджерів "Ядро".

Навчання включають як теоретичну, так і практичну частини. Зокрема, у п’ятницю лектори розповідали присутнім про взаємодію професіоналів та волонтерів у випадку настання надзвичайних ситуацій, способи та методи цієї комунікації, а також особливості дій волонтерських бригад під час порятунку людей у різних НС: пожежі, повені, техногенні катастрофи тощо.

Сьогодні ж, 30 жовтня, розпочалася практична фаза тренінгу. Зокрема, фахівці відпрацювали такі ситуації як ліквідація лісової пожежі (з імітацією реального загорання), порятунок людини, що загубилася в горах, рятування з висоти за допомогою крутопохилої переправи, ліквідація наслідків дорожньо-транспортної пригоди з наочною демонстрацією процесу деблокування людей тощо. Також у рамках навчань проводилися заняття з надання першої долікарської допомоги.

Завершаться триденні навчання у неділю, 31 жовтня.

?https://zk.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/14976.html

Джерело:ГУ ДСНС України у Закарпатській області