Конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховній Раді України у 2022 році

Дата: 29.10.2021 10:47

Відповідно до розпорядженням в. о. Керівника Апарату Верховної Ради України від  8 жовтня 2021 року № 1704-к оголошено конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році.

Учасники Програми, представники різних регіонів України, проходять стажування у структурних підрозділах - секретаріатах комітетів Верховної Ради України та інших структурних підрозділах Апарату, за формами повного та неповного робочого часу.

Протягом шести місяців стажування учасники Програми залучаються до законопроектної роботи, здійснюють аналітичні дослідження та готують інформаційно-довідкові матеріали, допомагають в організації проведення комітетських і парламентських слухань, круглих столів, інших фахових заходів тощо.

Особлива увага приділяється підвищенню рівня професійної компетентності  учасників Програми стажування - вони відвідують низку навчально-просвітницьких заходів щодо законодавчого процесу у Верховній Раді України, специфіки роботи парламенту та його взаємодії з іншими органами влади, особливостей проходження державної служби тощо.

Розвитку лідерського потенціалу стажерів сприяють зустрічі з народними депутатами України діючого та попередніх скликань, політичними та громадськими діячами, науковцями.

Учасникам Програми за формою стажування повного робочого часу виплачується стипендія у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

За результатами проходження стажування випускники Програми отримують сертифікати.

Мета Програми: надання можливості громадянам України з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби або на посадах в органах місцевого самоврядування отримати знання з питань парламентаризму і демократії, експертно-аналітичного забезпечення законодавчого процесу, а також набуття практичних навичок роботи в Апараті Верховної Ради України.

Тривалість Програми: січень – липень 2022 року.

Кількість учасників Програми – 50 осіб,

у тому числі за формами стажування:

повний робочий час (9:00 – 18:00, 8 годин) – 30 осіб;

неповний робочий час (9:00 – 13:00 або 14:00 – 18:00, 4 години) – 20 осіб.

Учасникам Програми за формою стажування повного робочого часу передбачена виплата стипендій у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Вимоги до кандидатів на участь у Програмі:

1) наявність громадянства України;

2) освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче бакалавра;

3) вік до 35 років (на момент подання анкети);

4) вільне володіння державною мовою;

5) володіння однією з іноземних мов, яка є офіційною мовою Ради Європи.

Кандидатом/кандидаткою на участь у Програмі не може бути особа, яка:

- перебуває на посаді державної служби або на посаді в органі місцевого самоврядування;

- працівником Апарату Верховної Ради України або помічником-консультантом народного депутата України;

- проходить інше стажування в Апараті Верховної Ради України або у народного депутата України;

- уже була учасником Програми.

Для участі у конкурсі необхідно у період з 18 жовтня до 21 листопада 2021 року заповнити в електронному вигляді Анкету кандидата на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році (кінцевий термін надсилання анкети – 23:59 21 листопада 2021 року).

Можливі підрозділи стажування в Апараті Верховної Ради України, орієнтовний перелік завдань та спеціальні вимоги до кандидатів на участь у Програмі (тут).

Конкурс проходитиме у два тури та триватиме до 23 грудня 2021 року.

Більш детальна інформація щодо умов та порядку проведення конкурсного відбору, переліку необхідних документів та строки їх подання у розпорядженні в. о. Керівника Апарату Верховної Ради України «Про організацію відбору та стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році».

Для довідок:

Тел.: +38(066)340-78-21, +38(044)255-28-86