Солотвинська селищна рада
Тячівського району, Закарпатської області

Глибокий Поті́к

Глибокий Поті́к — село в Солотвинській селищній громаді Тячівського району Закарпатської області України.

Село Глибокий Потік, як окреме село, задокументовано 9 березня 1946 року, після остаточного рішення облвиконкому. До 1946 року було одне село – Нижня Апша.

    Довжина села Глибокий Потік – 11 км., ширина – 9 км. Населення становить приблизно 5600 осіб. Село знаходиться на відстань 15 км. від селища Солотвино та 25 км. від районного центру

 м. Тячів. Має гірський статус, знаходиться на висоті 500м над рівнем моря.

   Перша школа 1-4 класів відкрилася в селі у 1946 році. Вона була розташована в єврейському домі. Першим вчителем став Марина Микола Васильович з села Нижня Апша. З 1950 року   поступово відкривалися класи: 5-ий в 1947р., 6-ий в 1948,…  В 1950 році була школа 1-7 класів. В 1953р. був перший випуск 7 класу. З 1962 р. школа перейшла на восьмирічну.  Навчання учні продовжували в Нижньоапшанську або в Солотвинську школах. Середня школа відкрилася у 1971 році.  

   На теперішний час в селі маємо одну опорну школу, три школи І-ІІ ступенів та одна школа

І ступенів. На території села працюють амбулаторія, будинок культури, сільська бібліотека та багато приватних підприємців.

Село є моноетнічним — за даними перепису населення 2001 року 98,39% жителів вказали рідною мовою  румунську.Село засноване в 1946 році як окреме село від Нижньої Апші, але Глибокий Потік відомий з другої половини 19 сторіччя. Також є згадки про село з XV сторіччя, про існування в місцевості окремих господарств, та хуторів. Згадується те що жителі села брали активну участь в повстаннях Дожи та потім Хороброго Пінти, навіть в селі один з потоків несе його ім'я - Поток Пінтьй (Vale Pinti). Мешканці села миролюбні, гостинні та роботящі люди, завжди любили спокій та свободу. Про що стверджує саме поселення, де до 70 роках XX сторіччя люди жили окремими господарствами ,та кожен мав свою частку лісу ,потік ,лугів та орної землі. Та не охотно переселялися до сіл з купченою системою, де вони стверджували що їм там душно.

Село має специфічні назви вулиць (Дялу Урсулуй,Прихозєл,Дялу Боулуй і.т.д)

Церква Воздвижения Чесного Хреста. 1926.

Дерев’яна церква – типова базилічна споруда 1920-х років. Вежу увінчує готичний шпиль, характерний для церков Потисся, фронтон прикрашено двома вежками-фіалами. Поряд стоїть каркасна дерев’яна дзвіниця з одним дзвоном.

Через село тече річка Бєскєу (Băscău) .Але на карті зафіксована як Глибокий Потік, права притока Апшиці. Село має специфічні назви вулиць (Дялу Урсулуй,Прихозєл,Дялу Боулуй і.т.д)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень