Солотвинська селищна рада
Тячівського району, Закарпатської області

Підсумки міжнародного проєкту «Профілактика та загальна оборона в надзвичайній ситуації»

Дата: 11.07.2022 09:37
Кількість переглядів: 642

У Солотвині підвели підсумки міжнародного проєкту «Профілактика та загальна оборона в надзвичайній ситуації»

 

Заключна міжнародна конференція рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги ЄС «Профілактика та загальна оборона в надзвичайній ситуації», номер проєкту 2SOFT/4/2/71, Спільної операційної програми «Румуія-Україна 2014-2020» відбулася у Солотвині. Учасники конференції підвели підсумки та висловили сподівання на подальшу співпрацю. У зустрічі взяли участь широке коло представників влади та громадськості, команди проєкту як з боку України, так і Румунії.

Учасників конференції привітав перший заступник Солотвинського селищного голови Юрій Тимків.

«Наразі Солотвинська селищна рада реалізовує шість міжнародних проєктів на загальну суму близько 1 млн євро, – зауважив доповідач. – Один із них – на стадії завершення, це «Профілактика та загальна оборона в надзвичайній ситуації».  В рамках реалізації проєкту, який успішно фіналізується 5 березня цього року, селищною радою закуплено вісім одиниць спеціалізованої техніки та обладнання, що стало неабиякою допомогою у матеріально-технічному забезпеченні місцевих підрозділів реагування на надзвичайні ситуації. Сподіваюсь, що наші партнери переконалися, що селищна рада Солотвина, як перший бенефіціар проєкту, є надійним партнером у реалізації подібних проєктів, що сприятиме пошуку та реалізації нових задумів у співпраці з румунськими колегами».

Наступним виступив Мер комуни Сарасау (Румунія), що виступила Головним бенефіціаром, – Іон Ковач. Поділився думками з приводу результатів проєкту. Зауважив, що термін його реалізації склав 25 місяців, а його загальний бюджет – майже 490 тисяч євро.

Вітальне слово мав також представник Сучавського регіонального бюро транскордонного співробітництва (Румунія) Богдан Танаса. Наголосив, що спільними зусиллями даний транскордонний проєкт успішно реалізований – для Солотвинської громади та комуни Сарасау закуплено необхідну техніку, а також проведено навчання для персоналу як з українського, так і румунського боку, які у подальшому братимуть участь у реагуванні на надзвичайні ситуації. Крім того, сформовано команди для подальшої реалізації міжнародних проєктів, які, зокрема, можуть поділитися досвідом із колегами.

Відтак присутні мали нагоду переглянути відеоролик з історією проєкту. Обговорення продовжила проєктний менеджер Солотвинської селищної ради Маріанна Дан. Презентуючи проєкт, вона зазначила, що його імплементація стала дуже актуальною для Солотвинської громади, адже Солотвино розташоване в зоні техногенної катастрофи та регулярно стикається з загрозами паводків та зсувів, також частими є пожежі. Для того, щоб усунути ці ризики, було прийнято рішення взяти участь у даній програмі. Перші підготовчі роботи розпочалися ще  у 2018 році, а вже у травні 2019 року рішенням спільного комітету Спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020» отримали позитивний висновок про надання гранту на реалізацію проєкту. Партнерську угоду було підписано в комуні Сарасау 4 грудня 2019 року, а грантову угоду – у лютому 2020-го року. Це і стало стартом проєкту. Із загальної вартості у майже 490 тисяч євро грант ЄС становив 439 687,79 євро (90%). Грант для Солотвинської селищної ради становив 241 тис. євро. Власний внесок Солотвина становив 24 тис. євро (813 тис. грн.).

Метою проєкту є розвиток співпраці між Румунією та Україною у сфері надзвичайних ситуацій шляхом підготовки спільних дій та розвитку підрозділу втручання.

 

Заходами проєкту передбачено більш активне залучення до надзвичайних ситуацій органів місцевого самоврядування шляхом доукомплектування підрозділу з надзвичайних ситуацій мобільними машинами та обладнанням для ліквідації наслідків повені; оснащення кожного партнера цифровими сиренами сигналізації на випадок повені та інших НС – пожеж, хімічних проблем, землетрусів тощо; розробка спільної системи управління проблемами у прикордонній зоні для партнерів та складання необхідних планів та стратегій щодо запобігання повеням на дорогах та долинах громад-партнерів до кінця реалізації проєкту; підвищення ефективності роботи персоналу для швидкого та ефективного втручання у випадках надзвичайних ситуацій.

В рамках проєкту Солотвинська селищна рада придбала обладнання на суму 7 млн. 428 тис. грн. (232 125 тис. євро): екскаватор-навантажувач, трактор, причіп для трактора з маніпулятором, машину для очищення труб, два моторні насоси для стічних вод великої та мало потужності, спеціалізований транспорт для ліквідації пожеж та прибирання снігу – мотовсюдихід, а також асенізаційну машину. На зекономлені кошти придбали також лопату для трактора та піскорозкидувач. Цю техніку вже успішно застосовують для оперативної ліквідації ти чи інших надзвичайних ситуацій – пожеж, снігопадів, локальних паводків.  Крім цього, для роботи команди проєкту придбали ноутбуки та оргтехніку.

Також 19 серпня 20221 року відкрито Центр безпеки громадян. Наразі він укомплектований всією необхідною технікою. 

На важливості українсько-румунського партнерства в рамках реалізації проєкту наголосила Консультант проєкту комуни Сарасау Клаудія Кокошіла.

Експерт із закупівель Солотвинської селищної ради Діана Штефан презентувала заходи, реалізовані в рамках реалізації проєкту у сфері надзвичайних ситуацій. Це, зокрема, такі, як курси для групи з чотирьох місцевих волонтерів та навчання наданню першої медичної допомоги. Також продемонструвала наочно, як саме використовують техніку у повсякденному житті громади, для реагування на стихійні явища, пожежі, а також аварійні ситуації, до прикладу, при прориві водопроводу, тощо.

Насамкінець учасники зустрічі оглянули техніку, придбану в рамках програми. Бенефіціари зробили висновок: українсько-румунський проєкт «Профілактика та загальна оборона в надзвичайній ситуації» став актуальним та успішним для обох партнерів, він сприятиме побудові подальшого надійного  партнерства між сусідніми країнами.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень