A A A K K K
для людей із порушенням зору
Солотвинська селищна рада
Тячівського району, Закарпатської області

26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

Дата: 23.04.2021 08:29
Кількість переглядів: 720

Фото без опису26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії ми чуємо і донині…  Тому ми повинні гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити в нашій державі.

Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада голів держав СНД підтримала цю пропозицію.

Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

23 квітня Відділ культури Солотвинської селищної ради в приміщенні Солотвинської ДШМ організовує закритий концерт  до 35-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.

У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

В нашій територіальній громаді також є відчайдушні  мешканці, які сміливо та відважно брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році:

Кереши Євген Олександрович - мешканець смт.Солотвино

Грин Юрій Дмитрович - мешканець смт.Солотвино

Грин Юрій Григорович -  мешканець смт.Солотвино

Вережан Борис Борисович -  мешканець смт.Солотвино

Прикоп Юрій Васильович-  мешканець смт.Солотвино

Чонка Емеріх Миколайович -  мешканець смт.Солотвино

Германовський Йосип Михайлович -  мешканець смт.Солотвино

Безродна Єлєна Григорівна- вдова учасника ліквідації, мешканка смт.Солотвино

Мойш Юрій Іляшович - мешканець с.Нижня Апша 

Марина Михайло Юрійович - мешканець с.Нижня Апша 

Шелевер Василь Васильович - мешканець с.Нижня Апша 

Філіп Нуцу Дмитрович - мешканець с.Нижня Апша 

Мігалі Іван Юрійович - мешканець с.Топчино.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень