Приватизація землі: покрокова інструкція
Дата: 22.03.2021 14:24
Кількість переглядів: 2415
Відповідно до статті 121 Земельного Кодексу громадяни України мають право на безоплатну передачу земельної ділянки в таких розмірах:
- ведення фермерського господарства — в розмірі середньої земельної частки (паю), яка визначається як середня по сільській раді або району;
- особистого селянського господарства — не більше 2,0 гектара;
- садівництва — не більше 12 соток;
- будівництва, обслуговування житла, господарських будівель в селах — до 25 соток, в селищах — не більше 15 соток, в містах — не більше 10 соток;
- індивідуальне дачне будівництво — не більше 10 соток;
- будівництво індивідуальних гаражів — не більше 1 сотки.
Для приватизації земельної ділянки вам необхідно здійснити такі дії:
- Звернутися до Центру надання адміністративних послуг Солотвинської селищної ради із письмовою заявою для надання дозволу на розробку проекту землеустрою. У заяві має бути зазначено цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Протягом місяця відповідний державний орган має прийняти рішення про надання дозволу або про відмову у наданні такого дозволу.
- У разі прийняття рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки потрібно замовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки який розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою.
Наступний крок — це затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Для затвердження проекту землеустрою Вам необхідно надати до відповідного державного органу ( ЦНАП-у) клопотання про затвердження проекту землеустрою. До клопотання додаються:
- екземпляр погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Термін розгляду клопотання — протягом 14 днів з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Рішення про затвердження проекту землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянку у власність чи у користування.
Для реєстрації права власності на земельну ділянку необхідно звернутися в ЦНАП ( с.Біла Церква вул. Марамуреська, 102) або до нотаріуса.
Перелік необхідних документів:
- заява встановленої форми;
- документ, що посвідчує особу;
- засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;
- витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку;
- документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно — в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на березень 2021 року — 230 грн).
Термін розгляду: до 5 робочих днів з дня подачі документів.